10 C
Athens
Κυριακή, Φεβρουάριος 17, 2019
Αρχική Αθλητισμός Τα τελικά αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Τα τελικά αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής

Τα τελικά αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής

Γκολ και ανατροπές σημειώθηκαν στα σημερινά παιχνίδια της Γ’ Εθνικής, με τις νίκες του Πανσερραϊκού επί της Καβάλας και της Καλαμάτας επί του Παναργειακού να ξεχωρίζουν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Ορφανού 2-1
Άρης Αβάτου-Κεραυνός Πέρνης 2-0
Αλέξανδρος Κιλκίς-Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-0
Πανσερραϊκός-Καβάλα 1-0
ΑΕ Καλαμπακίου-ΠΑΟ Κοσμίου 0-0
Νέστος Χρυσούπολης-Ασπίδα Ξάνθης 4-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ορφέας Ξάνθης 0-0

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων-Άρης Παλαιοχωρίου 1-4
Βέροια-Αλμωπός Αριδαίας 1-0
Ολυμπιακός Κυμίνων-ΑΠΕ Λαγκαδά 0-0
Μελιτέας Μελίτης-ΠΟ Τρίγλιας 1-3
Αγροτικός Αστέρας-Ερμής Αμυνταίου 2-2
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός 2-1
ΑΣ Γιαννιτσά-Νίκη Αγκαθιάς 0-0

3ος όμιλος

Αχέρων Καναλακίου-Θεσπρωτός 0-0
Γρεβενά Αεράτα-ΑΕ Λευκίμμης 0-4
Μακεδονικός Σιάτιστας-Τηλυκράτης 1-0
Σούλι Παραμυθιάς-Κρόνος Αργυράδων 0-1
Θρίαμβος Σερβιανών-Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1
Μακεδονικός Φούφα-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.
Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων-ΓΣ Αλμυρός 1-0
Απόλλων Μακρυχωρίου-Νίκη Βόλου 0-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1
Αστέρας Ιτέας-ΑΟ Στυλίδας 2-0
ΑΣ Μετέωρα-Φωκικός 0-0
Ολυμπιακός Βόλου-Θησέας Αγριάς 2-0
Πιερικός-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-Εθνικός 0-1
Ιωνικός-ΑΕ Νεάπολης 5-0
Επισκοπή-Αμπελακιακός 1-1
ΑΟ Παλαιόχωρας-Κερατσίνι 1-1
ΟΦ Ιεράπετρας-Γιούχτας 0-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Προοδευτική 1-1
Ρεπό: Ατσαλένιος

6ος όμιλος

Νίκη Τραγανού-Ιάλυσος 0-2
Φοίβος Κρεμαστής-Παλληνιακός 0-1
Διαγόρας Ρόδου-Διαγόρας Βραχνέικων 2-0
Πανομβριακός-Αχαρναϊκός 1-1
Θύελλα Ραφήνας-Παναιγιάλειος 4-0
Αστέρας Αμαλιάδας-ΠΑΟ Βάρδας 0-4
Ρεπό: Πανηλειακός

7ος όμιλος – 15η αγωνιστική

Πανθηραϊκός-Αιγάλεω 0-0
Χαλκίδα-Ηλυσιακός 0-1
Χαραυγιακός-Απόλλων Ερέτριας 1-1
Κόρινθος-Καλλιθέα 3-3
Άγιοι Ανάργυροι-Θύελλα Καμαρίου 1-1
Άγιος Ιερόθεος-Αιολικός 2-1

8ος όμιλος

ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Κατασταρίου 2-0
ΑΕ Ερμιονίδας-Πάμισος Μεσσήνης 4-0
Αστέρας Βλαχιώτη-Ένωση Λέρνας 1-0
Αμβρυσσέας Διστόμου-Μανδραϊκός 3-1
ΑΟ Εικοσιμίας-Παναρκαδικός 0-1
Παναργειακός-Καλαμάτα 0-1
Ασπρόπυργος-ΑΕ Πελλάνας Καστορείου 1-0

ροή ειδήσεων